6 kommentarer på “14 mm

    1. 🙂
      Jo, faktiskt bara 14 mm. Fast då är det ju inte hushöjden.

      Trevlig helg till dig också, trots kylan.

      Det är lite kallt i vinden här i Götet, så jag stannar nog hemma. Lite halvmulet just nu. Annars hade jag planer på att gå ut i stan och ta bilder på gamla hus. Till exempel Pölgatan och in mot Gahenhielmska kulturreservatet. (Kolla på Google Maps om du vill.) Men det ligger nog kvar till en annan dag då det är varmare.

      /Skvitt

      Gilla

  1. Jo, det kommer nog att bli 14 mm, men också 24-70. Sen kan säkert 70-300 komma till användning. Bra at vara garderad. Men macroobjektivet får stanna hemma. Det är sällan jag använder det.

    /Skvitt

    Gilla

    1. Jag blev nästan sned i ryggen för nästan 50 år när jag släpade runt på en axelväska med kamera, inklusive tele- och vidvinkelobjektiv och lite andra småprylar. Skönt att man har lättare utrustning numera.

      Gillad av 1 person

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s